O NAŠÍ SPOLEČNOSTI
OBECNÉ INFORMACE

ČKD Kutná Hora, a. s., je významným českým výrobcem ocelových odlitků, svařenců a železničních podvozků. Společnost dodává kvalitní výrobky do celé řady průmyslových oborů již od roku 1967. Zboží je dodáváno především na náročné trhy v západní Evropě a Severní Americe. V provozech firmy pracuje více než 800 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců. Spokojenost zákazníků nás zavazuje a motivuje k dalšímu zlepšování našich služeb.
Kutná Hora
Sídlo společnosti je ve městě Kutná Hora. Toto město, ležící 70 km od Prahy, se pyšní množstvím historických památek z doby středověkého dolování stříbra a ústřední mincovny českých králů, kteří v té době Kutnou Horu považovali za své druhé sídelní město. Světoznámým stavebním skvostem je pozdně gotická katedrála sv. Barbory.
ČKD Kutná Hora, akciová společnost
ČKD Kutná Hora, a. s., je český výrobce železničních podvozků, svařenců a odlitků. Stručně z historie:
1921

Českomoravská-Kolben, a. s.: Spojením dvou významných strojírenských podniků je položen základ značky ČKD.

1927

Spojením se společností Daněk vzniká největší strojírenský podnik v zemi: ČKD.

1967

Společnost ČKD Kutná Hora zahajuje produkci v novém závodě. Hlavní náplní jsou subdodávky polotovarů pro mateřský podnik.

1990

Schváleno a provedeno převedení na akciovou společnost určenou k privatizaci.

1995

Probíhá privatizace podniku bez státní účasti – začíná novodobá část historie ČKD Kutná Hora.

2001

Akvizice strojírny Chrudim.

2012

Vznik nové akcionářské struktury s novým majoritním akcionářem. S příchodem nových investorů a vedení nastává další fáze vývoje: zásadní zlepšení stávající, již úspěšné technologie a představení technologie nové.

ČKD Kutná Hora se skládá z následujících provozů: Slévárna Kutná Hora, Strojírna Kutná Hora, Strojírna Chrudim a dceřiná společnost RDC, která se zabývá výrobou modelů.

Slévárna Kutná Hora dodává tuzemským i zahraničním odběratelům odlitky z oceli o hmotnosti 5–12.000 kg a tříděný, tepelně zpracovaný tryskací granulát. Strojírna Kutná Hora dodává kompletní podvozky, opracované rámy podvozků a další svařované části kolejových vozidel a stavebních strojů. Firma RDC vyrábí slévárenské modely a formy pro tváření plastických hmot. Strojírna Chrudim zajišťuje finální opracování svařenců, odlitků a výkovků.

Naše mise
Vždy jsme usilovali o to, být pro naše zákazníky spolehlivým dodavatelem. Tento cíl sledujeme od založení společnosti a spokojenost našich zákazníků dokazuje, že se nám v tomto úsilí daří. Našimi základními hodnotami jsou tradice a dovednosti, spojené se zkušenostmi a kvalitou. Snažíme se vždy nabízet komplexní služby. Naším záměrem není dodávat pouze polotovary, nýbrž kompletní opracované a lakované komponenty připravené k okamžitému použití u našich zákazníků.
Základní hodnoty
Zručnost, tradice, zkušenosti, kvalita, ochrana životního prostředí, systém jakosti, bezpečnost pracovníků a sociální odpovědnost.

ČKD Kutná Hora se skládá z následujících provozů: Slévárna Kutná Hora, Strojírna Kutná Hora, Strojírna Chrudim a dceřiná společnost RDC, která se zabývá výrobou modelů.


Slévárna Kutná Hora dodává tuzemským i zahraničním odběratelům odlitky z oceli o hmotnosti 5–12.000 kg a tříděný, tepelně zpracovaný tryskací granulát. Strojírna Kutná Hora dodává kompletní podvozky, opracované rámy podvozků a další svařované části kolejových vozidel a stavebních strojů. Firma RDC vyrábí slévárenské modely a formy pro tváření plastických hmot. Strojírna Chrudim zajišťuje finální opracování svařenců, odlitků a výkovků

ENERGETIKA

ČKD Kutná Hora, a.s. jakož-to významná slévárenská a strojírenská akciová společnost v České republice obnovuje od 1.1.2015 obchod a distribuci elektřiny a plynu na základě licencí, které akciové společnosti ČKD Kutná Hora byly vydány Energetickým regulačním úřadem.  Hledáte-li spolehlivého dodavatele elektřiny a plynu, tak ČKD Kutná Hora, a.s. je ta společnost, která Vám předloží individuální nabídku za zajímavých cenových podmínek. Těšíme se na vzájemnou spolupráci.
Elektřina
 • Dokumenty
 • Obchodní podmínky
  Žádosti
 • Ceník
 • Cenik sluzeb elektrina
  Maloodběr ceník elektřiny
 • Technické informace
 • Plan revizni cinnosti 2016
  Plan revizni cinnosti 2017
 • Kvalita dodávek
 • Souhrnna rocni zprava ds-1 2016 za ckd kh
  Rocni souhrnne zpravy os 2016
  Zemní plyn
 • Dokumenty
 • Obchodní podmínky
  Žádosti
  MÉDIA

 • ČKD Kutná Hora Logo
 • logo
 • Prezentace
 • Představení společnosti
 • Napsali o nás
 • Lidé s technickým zaměřením mají u nás dveře otevřené! (Kutnohorský deník, 26. 5. 2016)
  ČKD Kutná Hora, a.s. se zařadilo mezi nejstabilnější firmy v české republice (Obzory Kutnohorska, 8. 6. 2016)
 • Firemní zpravodaj
 • Zpravodaj ČKD 2017/03 (29. 5. 2017)
  suggested label: Zpravodaj ČKD 2017/04 (6. 6. 2017)